Ney çalışmalarına küçük yaşlarda başladı ve 1965 yılında Niyazi Sayın'ın talebesi olan Ümit Gürelman'la İleri Türk Müziği Derneğinde devam etti. Bir kaç ay sonra Niyazi Sayın'ın özel derslerine katılmaya başladı ve bu çalışmalarını uzun yıllar sürdürdü.

Halil Can, Laika Karabey ve Daniş Bey'in ev sohbetlerine katıldı. Radyo programlarına, konserlere, üniversite korosu çalışmalarına ve konserlerine neyzen olarak iştirak etti. 1980 yılında Bekir Sıtkı Sezgin'in Sheraton konserinde ve ilerleyen yıllardaki çoğu konserine neyzen olarak katıldı.

1984-1987 yılları arasında ney sanatçısı olarak Prof. Dr. Nevzad Atlığ idaresindeki Kültür Bakanlığı, Klasik Türk Müziği korosunda bulundu. Bekir Sıtkı Sezgin, Necdet Yaşar ve İhsan Özgen ile kayıt çalışması yaptı. 1987'de Prof. Necdet Yaşar'ın kurmuş olduğu, Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Topluluğunda kadrolu ney sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.

Yurt dışında çeşitli ülkelerdeki konserlere, Necdet Yaşar Ensemble ve diğer gruplar ile katılmıştır. Beş senedir Yunanistan'daki Labyrinth Musical Workshop'da ve Avusturya'daki Makamhane'de yıllık ney semineri vermektedir..


English Biography